Olet täällä

Tulevat tapahtumat

= Sudenpennut
= Seikkailijat
= Tarpojat
= Samoajat
= Vaeltajat
= Aikuiset
Järjestetään Ok-opintokeskuksen tuella

Tapahtumat Ok-opintokeskuksen tuella.

Päivämäärä Nimilajittele laskevasti Järjestäjä Tagit Ikäryhmät
07.11.2017 "Vanhojen" lippukunnanjohtajien ilta livenä ja etänä Alueryhmä
19.04.2018 Aikuisluotsitapaaminen Aikuis- ja luottisryhmä Ohjelma
17.08.2018 - 19.08.2018 Aikuisten VOK Meripartiojaosto
14.09.2018 - 16.09.2018 Aikuisten VOK Meripartiojaosto / Turun Tähti Tytöt Koulutus, Meri
16.03.2018 - 18.03.2018 Akelakoulutus Koulutusryhmä Koulutus
12.10.2018 - 14.10.2018 Akelakoulutus Koulutusryhmä Koulutus
15.01.2018 Ansiomerkkiehdotusten viimeinen jättöpäivä kevättä ja kesää varten Ansiomerkkitoimikunta
15.04.2018 Ansiomerkkiehdotusten viimeinen jättöpäivä syksyä varten Ansiomerkkitoimikunta
15.09.2018 Ansiomerkkiehdotusten viimeinen jättöpäivä vuoden loppua varten Ansiomerkkitoimikunta
09.10.2018 Ansiomerkkikoulutus Koulutus
11.10.2018 Ansiomerkkikoulutus Koulutus
21.09.2018 - 23.09.2018 Archipelago race Meripartiojaosto / Turun Partio-Sissit Meri, Ohjelma
21.09.2018 - 23.09.2018 Ässis Ohjelma
26.10.2018 - 28.10.2018 Ässis Ohjelma
03.11.2017 - 05.11.2017 Ässis 2. osa Samoajajaosto Koulutus
19.05.2018 - 20.05.2018 Ensiavun jatkokurssi (EA 2 -kurssi) Turvallisuusjaosto Koulutus
22.09.2018 Ensiavun kertauskurssi Koulutus
17.03.2018 Ensiavun kertauskurssi Turvallisuusjaosto Koulutus
18.11.2017 - 19.11.2017 Ensiavun peruskurssi Turvallisuusjaosto Koulutus
21.04.2018 - 22.04.2018 Ensiavun peruskurssi (EA 1 -kurssi) I/2018 Turvallisuusjaosto Koulutus
20.10.2018 - 21.10.2018 Ensiavun peruskurssi (EA 1 -kurssi) II/2018 Turvallisuusjaosto Koulutus
17.11.2018 - 18.11.2018 Ensiavun peruskurssi (EA 1 -kurssi) III/2018 Turvallisuusjaosto Koulutus
26.05.2018 - 27.05.2018 Erämelonnan SM-kilpailu Suomen Latu
27.10.2017 - 29.10.2017 Erätaitojatkokurssi Erätaitojaosto Koulutus
02.11.2018 - 04.11.2018 Erätaitojatkokurssi Erätaitojaosto
09.03.2018 - 11.03.2018 Erätaitoperuskurssi Erätaitojaosto Koulutus
14.09.2018 - 16.09.2018 Erätaitoperuskurssi Erätaitojaosto Koulutus
14.09.2018 - 16.09.2018 Erätaitoperuskurssi aikuisille (k18) Erätaitojaosto Koulutus
08.06.2018 - 10.06.2018 Framil 2018
05.06.2018 - 09.06.2018 HuHu 2018
28.03.2018 Hygieniapassin suoritus Huoltojaosto Koulutus
30.05.2018 Iltapurjehdus aikuisille ja piiriluottiksille Aikuis- ja luottisryhmä ja meripartiojaosto Ohjelma
20.10.2017 - 21.10.2017 Jamboree On The Air (60. JOTA), Jamboree On The Internet (JOTI)
19.10.2018 - 21.10.2018 Jamboree On The Air (JOTA)
19.10.2018 - 21.10.2018 Jamboree On The Internet (JOTI) -tapahtuma Viestintä- ja markkinointiryhmä Ohjelma
12.05.2018 Jamboree On The Trail (JOTT)
18.01.2018 Johtamistehtäväohjaajan koulutus Koulutusryhmä Koulutus
09.11.2018 - 11.11.2018 JTMK eli järjestelytoimikunta-kurssi Kilpailujaosto Koulutus
27.09.2018 Kalenterikettukoulutus / Pori Talousryhmä Koulutus
25.09.2018 Kalenterikettukoulutus / Turku Talousryhmä Koulutus
27.04.2018 Kansallinen veteraanipäivä ja veteraanien lipunnosto
19.05.2018 - 20.05.2018 Kansalliset pt-kisat Leon ja Hilkan Kilpa Kisa
29.09.2018 Kaupunkiretkipäivä Parempi maailma Kv- ja aatejaosto Ohjelma
30.11.2017 Kevään 2018 koulutuksiin ilmoittautuminen päättyy Lounais-Suomen Partiopiiri
19.05.2018 Kevät-SM-kilpailut Kymenlaakson Partiopiiri Kisa
01.09.2018 - 02.09.2018 Kiipeilykurssi “Köyden päässä” Erätaitojaosto Koulutus
02.02.2018 - 04.02.2018 KisaÄssä Samoajajaosto Ohjelma
29.03.2018 - 02.04.2018 Ko-Gi 126 Suomen Partiolaiset Koulutus
04.05.2018 - 06.05.2018 Ko-Gi 126, 128, 129 johdanto-osa Suomen Partiolaiset Koulutus
31.08.2018 - 02.09.2018 Ko-Gi 126, 130 seminaari
09.06.2018 - 17.06.2018 Ko-Gi 127 Suomen Partiolaiset
02.11.2018 - 04.11.2018 Ko-Gi 127-130 seminaari Suomen Partiolaiset
04.07.2018 - 08.07.2018 Ko-Gi 128 Suomen Partiolaiset
25.07.2018 - 29.07.2018 Ko-Gi 129 Suomen Partiolaiset
28.12.2018 - 02.01.2019 Ko-Gi 130 Suomen Partiolaiset
02.02.2018 - 04.02.2018 KO-Koulutus osa1 Suomen Partiolaiset Koulutus
13.04.2018 - 15.04.2018 Kohtaus Suomen Partiolaiset
24.08.2018 - 26.08.2018 Kokoontumispurjehdus Meripartiojaosto / Turun Mikaelin Siniset Ohjelma
07.10.2018 Kuksa nurin? -jäsenrekisterikoulutus Talousryhmä Koulutus
12.05.2018 Kurnunkierros XXXII Sisualue Ohjelma
21.05.2018 L-SP:n suunnistusmestaruuskilpailut Kisa
13.10.2018 - 14.10.2018 Laajennettujen valiokuntien tapaaminen Suomen Partiolaiset
25.06.2018 - 29.06.2018 Lasten avoimet kesäleirit Turun Partiolaiset
11.06.2018 - 15.06.2018 Lasten avoimet kesäleirit Turun Partiolaiset
18.06.2018 - 21.06.2018 Lasten avoimet kesäleirit Turun Partiolaiset
30.07.2018 - 03.08.2018 Lasten avoimet päiväleirit Turun Partiolaiset
06.08.2018 - 10.08.2018 Lasten avoimet päiväleirit Turun Partiolaiset
25.11.2017 - 26.11.2017 LiljaÄssä Samoajajaosto Ohjelma
12.01.2018 - 14.01.2018 Lippis ja koko muu johtokolmikko lepää tammikuussa Alueryhmä Ohjelma
12.10.2018 - 14.10.2018 Lippukunnanjohtajakoulutus Koulutusryhmä Koulutus
16.11.2018 - 18.11.2018 Lippukunnanjohtajatapaaminen ja yhdistyksen varsinainen jäsenkokous Suomen Partiolaiset
07.10.2018 Lippukuntapäivä
07.10.2018 Lippukuntapäivässä Johtamistehtäväohjaajan koulutus Koulutusryhmä Koulutus
07.10.2018 Lippukuntapäivässä Kalenterikettukoulutus Koulutus
07.10.2018 Lippukuntapäivässä Takaisin partioon Koulutusryhmä Koulutus
07.10.2018 Lippukuntapäivässä Tervetuloa partioon Lippukuntajaosto Koulutus
07.10.2018 Lippukuntapäivässä: Aikuisluotsitapaaminen Aikuis- ja luottisryhmä Ohjelma
08.04.2018 Lounais-Suomen Partiopiirin kevätkokous Piirihallitus Ohjelma
04.11.2018 Lounais-Suomen Partiopiirin syyskokous Piirihallitus
26.01.2018 - 28.01.2018 LPK-leirinjohtamiskoulutus Koulutusryhmä Koulutus
17.03.2018 Luotsikoulutus Koulutusryhmä Koulutus
08.10.2018 Luotsipäivä Suomen Partiolaiset
21.08.2018 LuotsiStartti samoajaluotseille Ohjelma
10.03.2018 Luottiskoulutus Aikuis- ja luottisryhmä Koulutus
13.10.2018 Luottiskoulutus Aikuis- ja luottisryhmä Koulutus
20.01.2018 Luottisseminaari Aikuis- ja luottisryhmä Koulutus
11.11.2017 Luottisten O365-koulutus Viestintä- ja markkinointiryhmä Koulutus
14.12.2018 Luottisten pikkujoulut Aikuis- ja luottisryhmä
17.11.2017 - 18.11.2017 Luovuusmajakka TarpojaCIRCUS Tarpojajaosto
14.04.2018 Maastopäivä Kilpailujaosto Ohjelma
15.11.2018 Mannerheim-solki- ja ansiomerkkiehdotusten viimeinen jättöpäivä Ansiomerkkitoimikunta
28.01.2018 Marsalkka Mannerheimin muistotilaisuus ja soihtukulkue Turun Partiolaiset
03.02.2018 Marski, talvi-pt-kilpailu Turun Sinikotkat Kisa
19.11.2017 Mentorointiohjelman aloitustapaaminen Aikuis- ja luottisryhmä Koulutus
13.10.2018 Meripartio-ohjaajatapaaminen Suomen Partiolaiset
10.03.2018 Meripartiojohtajapäivät Suomen Partiolaiset Koulutus
05.11.2017 Moninaisuuden Pyöreä Pöytä Suomen Partiolaiset SP
09.04.2018 Moninaisuuden pyöreä pöytä: Gender-työ Suomen Partiolaiset
09.10.2018 Moninaisuuden pyöreä pöytä: Sisutoiminta Suomen Partiolaiset
22.02.2018 Muistelemispäivä
16.03.2018 - 18.03.2018 Muonituskurssi Huoltojaosto Koulutus
03.12.2017 Nettisivukoulutus lippukunnille IT-jaosto Koulutus
12.10.2018 - 14.10.2018 Ohjelmajohtajakoulutus Koulutusryhmä Koulutus
14.04.2018 Olipa kerran… 2018 kevät-pt-kilpailu Pyhän Laurin Ritarit Kisa
10.02.2018 - 11.02.2018 Organisaatiossa toimiminen -koulutus Aikuis- ja luottisryhmä Koulutus
03.12.2017 Partioheraldiikkakurssi 2017 Hämeen Partiopiiri, Tampere Koulutus
06.04.2018 - 08.04.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi II/2018
02.02.2018 - 04.02.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi II/2018
02.03.2018 - 04.03.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi III/2018
06.04.2018 - 08.04.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi III/2018
30.03.2018 - 02.04.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi IV/2018
01.09.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi IV/2018
07.09.2018 - 09.09.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi V/2018
16.11.2018 - 18.11.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi V/2018
28.09.2018 - 30.09.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi VI/2018
23.11.2018 - 25.11.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Kurssi VI/2018
18.11.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Monimuotokurssi IA/2018
04.02.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Monimuotokurssi IA/2018 Koulutusryhmä Koulutus
15.04.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Monimuotokurssi IA/2018
02.09.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Monimuotokurssi IB/2018
18.11.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Monimuotokurssi IB/2018
18.11.2018 Partiojohtajan peruskoulutus Monimuotokurssi IB/2018
19.11.2017 Partiojohtajien peruskurssi I/2017 (monimuoto) Koulutusryhmä Koulutus
17.11.2017 - 19.11.2017 Partiojohtajien peruskurssi V/2017 2.osa Koulutusryhmä Koulutus
24.11.2017 - 26.11.2017 Partiojohtajien peruskurssi VI/2017 2.osa Koulutusryhmä Koulutus
15.09.2018 - 16.09.2018 Partiokamukoulutus Yhteiseen partioon -projekti Koulutus
04.11.2017 Partiokamukoulutus Yhteiseen partioon -hanke / L-SP
16.11.2018 - 18.11.2018 Partiokouluttajakoulutus Koulutusryhmä Koulutus
17.11.2017 - 19.11.2017 Partiokouluttajakurssi Koulutusryhmä Koulutus
13.12.2017 Partiolaisten Kauneimmat joululaulut / Turku Turun Partiolaiset - Scouterna i Åbo ry
12.12.2018 Partiolaisten kauneimmat joululaulut, Turku Turun Partiolaiset
14.01.2018 Partiomatkailun ABC! Kv- ja aatejaosto Ohjelma
13.08.2018 - 19.08.2018 Partion aloitusviikko
16.03.2018 - 18.03.2018 Partion kevätpäivät M/S Scoutella Suomen Partiolaiset
22.09.2018 - 23.09.2018 Partion tulevaisuusseminaari Suomen Partiolaiset
25.07.2018 Partiopäivä Forum Marinumissa Turun Partiolaiset
06.05.2018 Partioparaati Suomen Partiolaiset Ohjelma
01.09.2018 - 02.09.2018 Partiopiirien KV-viikonloppu Suomen Partiolaiset
11.06.2018 - 20.06.2018 Partioripari Turun Partiolaiset
14.12.2017 Partiotoimiston joulukahvit Turun Partiotoimisto
14.12.2017 Partiotoimiston joulukahvit Porin Partiotoimisto
13.12.2018 Partiotoimiston joulukahvit Partiotoimistot
24.03.2018 - 25.03.2018 Partiotoimittajakoulutus Viestintä- ja markkinointiryhmä Koulutus
23.04.2018 - 29.04.2018 Partioviikko
16.11.2018 - 18.11.2018 Pelastautumiskurssi Suomen Partiolaiset
24.11.2017 - 26.11.2017 Pelastautumiskurssi Suomen Partiolaiset Koulutus, SP
24.10.2017 Pelastuspalvelun taajamaetsintäharjoitus Turun Vapaaehtoinen pelastuspalvelu (TVP) Koulutus
12.10.2018 - 14.10.2018 Pestijohtajakoulutus Koulutusryhmä Koulutus
05.11.2017 Piirin syyskokous, Salo Piirihallitus
18.05.2018 - 20.05.2018 Pj-peruskoulutus III, 2.osa Koulutusryhmä Koulutus
03.11.2017 - 05.11.2017 PT-kisakurssi Kilpailujaosto Koulutus
15.11.2017 Puhutaan partiosta -seminaari: Lasten ja nuorten yksinäisyys Turun Partiolaiset - Scouterna i Åbo ry
10.02.2018 Rastipäällikkökurssi Kilpailujaosto Koulutus
13.03.2018 Rekrykoulutus Aikuis- ja luottisryhmä Koulutus
07.10.2018 Rekrykoulutus Aikuis- ja luottisryhmä Koulutus
07.03.2018 Riehakas ryhmä haltuun – keinoja ja vinkkejä haastavan partioryhmän ohjaamiseen Yhteiseen partioon -projekti Koulutus
10.10.2018 Riehakas ryhmä haltuun – keinoja ja vinkkejä haastavan partioryhmän ohjaamiseen Yhteiseen partioon -projekti Koulutus
17.11.2018 ROK-kouluttajakoulutus Koulutusryhmä Koulutus
02.03.2018 - 04.03.2018 Saaristokipparikurssi osa1 Suomen Partiolaiset Koulutus
23.03.2018 - 25.03.2018 Saaristokipparikurssi osa2 Suomen Partiolaiset Koulutus
20.09.2018 - 23.09.2018 Saaristokipparikurssi osa3 Suomen Partiolaiset
23.11.2018 - 24.11.2018 Salapartiolaisen peruskurssi -yhteiskuntamajakka Tarpojajaosto Ohjelma
20.10.2017 - 22.10.2017 SamoajaExplo Suomen Partiolaiset Ohjelma
07.03.2018 SamoajaSplättis Pori Ohjelma
08.03.2018 SamoajaSplättis Turku Ohjelma
13.02.2018 Sampojen vihjeilta Pori Seikkailijajaosto Ohjelma
15.02.2018 Sampojen vihjeilta Turku Seikkailijajaosto Ohjelma
16.03.2018 - 18.03.2018 Sampokoulutus Koulutusryhmä Koulutus
12.10.2018 - 14.10.2018 Sampokoulutus Koulutusryhmä Koulutus
30.07.2018 - 06.08.2018 Satahanka XIII-leiri Suomen Partiolaiset Ohjelma
13.02.2018 Satumainen akelavihjari Pori Sudenpentujaosto Ohjelma
15.02.2018 Satumainen akelavihjari Turku Sudenpentujaosto Ohjelma
18.11.2017 Simonpäivä - sisujen päiväretki Sisualue Ohjelma, Sisu
03.11.2018 Simonpäivät Sisualue Ohjelma
22.10.2017 Sininen Kärppä 100 Auran Tähti Pojat (100 vuotta) Kisa
27.10.2017 - 29.10.2017 Sisujohtajapäivät Suomen Partiolaiset Sisu
29.05.2018 Sisupurjehdus Meripartiojaosto Ohjelma
12.05.2018 Sudenpentukilpailut Kisa
16.07.2018 - 20.07.2018 SuomiAreena
31.08.2018 - 02.09.2018 Survival-kurssi Erätaitojaosto Koulutus
29.09.2018 - 30.09.2018 Syys SM-kilpailut Hämeen Partiopiiri
08.09.2018 - 09.09.2018 Syys-pt-kilpailu Kisa
03.03.2018 - 04.03.2018 Talvi-SM-kilpailut Pääkaupunkiseudun Partiolaiset Kisa
19.01.2018 - 21.01.2018 Talviretkeilykurssi Erätaitojaosto Koulutus
26.05.2018 Tarpojaluotsikahvila Tarpojajaosto Ohjelma
24.03.2018 Tarpojien taitopäivä Karhun kämmen lyö Porin alue Ohjelma
13.10.2018 Tarpojien taitopäivä Pako Turusta Maarian Partioyhtymä Ohjelma
26.01.2018 - 28.01.2018 Triviaali-leikkikurssi Sudenpentujaosto Koulutus
27.05.2018 Turku Rogaining Sprint
04.03.2018 Turku Rogaining Wintersprint
06.03.2018 ULI - Uusien lippukunnanjohtajien ilta Alueryhmä Koulutus
14.04.2018 Ulkomuonituksen perusteet Huoltojaosto Koulutus
08.03.2018 Untuvikkotapaaminen Koulutusryhmä Koulutus
20.11.2017 Vaeltajien A-ilta, maanpuolustus- ja kasarmiteema Vaeltajajaosto Ohjelma
01.12.2018 Vaeltajien aktiviteettipäivä Vaeltajajaosto Ohjelma
06.11.2018 VaLI - Vanhojen lippukuntajohtajien ilta Alueryhmä Koulutus
08.06.2018 - 10.06.2018 Valmentajakoulutuksen startti Suomen Partiolaiset
19.10.2018 - 21.10.2018 Valmentajakoulutuksen starttiviikonloppu Suomen Partiolaiset
09.02.2018 - 11.02.2018 Valmentajakoulutus I Suomen Partiolaiset Koulutus
08.05.2018 Valmentajakoulutuswebinaari Suomen Partiolaiset Ohjelma