Olet täällä

Piirileiri Otava 2020

Otava 2020 on Lounais-Suomen Partiopiirin piirileiri, joka järjestetään 22.–29.7.2020 Rymättylän Maisaaressa. Leirille kutsutaan kaikki lounaissuomalaiset seikkailijat, tarpojat, samoajat, vaeltajat sekä aikuiset partiolaiset.

Otavan nettisivut

Otavan FB-sivu

 

Leirin staabi

Leirinjohtajat

Vilhelmiina "Vilkku" Lehti
vilhelmiina.lehti@partio.fi

Kai "Kaitsu" Sinkkonen
kai.sinkkonen@partio.fi

 

Nikolai Nerg
infrapalvelujohtaja
nikolai.nerg@partio.fi
Vastuualueet: leiri-infra, turvallisuus, lääkintä, palo ja pelastus

Laura Nordgren
kasvatusjohtaja
laura.nordgren@partio.fi
Vastuualueet: alaleirit, perheleiri, kansainvälisyys, kasvatus, osaaminen, tukeminen

Maija Ruokonen
viestintäjohtaja
maija.ruokonen@iki.fi
Vastuualueet: markkinointi, sisäinen ja ulkoinen viestintä, sosiaalinen media, dokumentointi, kutsuvieraat, leiritoimisto

Joni Pinomäki
resurssijohtaja
joni.pinomaki@partio.fi
Vastuualueet: talous, hankinnat, HR, kumppanuudet, myyntitoiminto

Roosa Tiusanen
ohjelmajohtaja
roosa.tiusanen@partio.fi
Vastuualueet: ikäkausiohjelma

Santtu Soupas
ohjelmajohtaja
santtu.soupas@partio.fi
Vastuualueet: ikäkausiohjelma

Aura Pajamo
leirikokemusjohtaja
aura.pajamo@partio.fi
Vastuualueet: arkkitehtuuri, kaavoitus, muotoilu, brändi, leirituotteet, yhteisohjelmat